چهارشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۲
یک نظر

تفاوت آزمون SAT و ACT‌

هر دوآزمون در واقع کنکور آمریکاست با این فرق که آزمون ست نسبتا فراگیرتر می باشد. ولی تقریبا همه دانشگاها هر دو آزمون را قبول دارند. فرق دیگر وقت و محتواست. آزمون ست شامل سه بخش ریاضی، خواندن و نوشتنه که بخش نوشتاری شامل یک انشاست که ۳۰% نمره ی این بخش به خودش اختصاص می دهد و ۷۰% نمره این بخش مربوط به سوالات ۴ جوابی( در واقع ۵جوابی) است. سوالای ریاضی برای ما ایرانی ها خیلی آسون و راحت می شود نمره گرفت. ولی سوالای بخش خواندن یا همان ریدینگ برای ما سخت است.چون تقریبا یک سوم سوالات صرفا مربوط به لغت است. و باقی سوالات از روی متن سوال داده می شود.
آزمون ای سی تی شامل ۴ بخش ریدینگ، رایتینگ، ریاضی و علوم است. قسمت رایتینگ انشا ندارد فقط سوالای تستی است. بخش ریدینگ متن که به نظر سخت تر از متنهای آزمون ست است ولی مزیت این آزمون نداشتن سوالات صرفا لغتی در برابر آزمون ست می باشد. بخش ریاضی  شبیه  آزمون ست است وبخش علوم یه سری شکل یا نمودار یا اطلاعات داده می شود و از میان آنها سوال می آید که سخت نیست اما مراقب باشید به مشکل زمان برنخورید و تایم کافی برای این بخش بگذارید. زمان در آزمون ای سی تی کمتر از آزمون ست اما به نسبت سوالات آسان تری پرسیده می شود.

ACT:این آزمون برای ایرانی ها آسان است زیرا کلمه سخت ندارد اما وقت کمی برای پاسخ به سوالات دارید. این آزمون بخش انشا هم دارد که برای پذیرش در دانشگاه های خوب به آن نیاز دارید. این آزمون در برخی شهرهای ترکیه و ابوظبی امارت برگزار می شود.

SAT: وقت این آزمون بیشتر است اما کلمات سخت ممکن است شما را به دردسر بیاندازد پس با آمادگی کامل این آزمون را بدهید. برای قبولی در دانشگاه های تاپ نظیر هاروارد، ام آی تی، پرینستون،استننفورد و … نیاز به قبولی در آزمون SAT II  دارید. این آزمون برخلاف ای سی تی در ارمنستان برگزار می شود که از نظر هزینه و وقت بصرفه می باشد.

برچسب ها : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
  1. Sadaf گفت:

    ایا معلم یا اموزشگاهی برای تدریس ازمون act در تهران هست؟ اگر هست لطف کنین بگین

» ارسال نظرات