Artist و Designer
سه شنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۵
بدون نظر

تفاوت Artist و Designer

تفاوت Artist و Designer

تفاوت Artist و Designer-  Artist وDesigner دو واژه ای هستند که اغلب به عنوان کلماتی که معنای مشابه ای دارند اشتباه می شوند.
اگر بخواهیم ( درمعنى لغات ) دقیق شویم ، بین این دو واژه تفاوت وجود دارد.در واقع، هر دو واژه اشاره به دو حرفه متفاوت دارند.

Artist

Artist کسی است که نقاشی، طراحی و مجسمه سازی می کند جالب است توجه داشته باشید که نقاشی هم شامل آبرنگ می شود و هم رنگ روغن. طراحی شامل طراحی با زغال و طراحی با مداد است.

Designer

از سوی دیگرDesigner فردی است که ساختمان ودیگر سازه ها را طراحی می کند.
این تفاوت عمده بین این دو واژه است.
کلمه (Designer) اغلب در مفهوم گسترده تری نیز بکار می رود , کلمهDesigner برای اشاره به فردی است که کار طراحی پوشاک و ارائه آخرین مدل ها در لباس را بر عهده دارد. طراح نقش بسیار مهمی را در نمایش های مد بر عهده دارد.
او اهمیت زیادی به برگزاری نمایش می دهد.

از سوی دیگر، یک Artist به عنوان تولید کننده شاهکارهای خوب هنری مورد احترام است.

لئوناردو داوینچی، میکل آنژ و از نقاشان و هنرمندان مشهور جهان هستند.

Designer برای تکمیل کار و یا پروژه خود بهArtist وابسته است . عکس این قضیه درست نیست . Artist به هیچ وجه وابسته به Designer نیست.
البته در کار گروهی این اتفاق می افتد . به عنوان مثال Artist کاری را که Designer برای امرار معاش خود به او داده است، کامل می کند.
بنابراین کلمهArtist ، به عنوان زیر مجموعه ای از کلمه Designer بنظر می رسد.
برای اتمام پروژه مهندسی و یا یک کار معماری هر دو این حرفه ها باید در هم ادغام شوند. بنابراین، طراح اغلب به عنوان یک مهندس سخن می گوید. هنرمند برای نمایش آثار مانند نقاشی، طراحی و مجسمه سازی نمایشگاه هایی را برپا می کند.

» ارسال نظرات