جمعه ۹ آبان ۱۳۹۳
بدون نظر

تفاوت Sony Xperia T و Sony Xperia TX

سونی! برندی که در بازار تلفن همراه ما به عنوان فروشنده حداقل بسیار این روزها از آن می شنویم! کاربران بسیاری محور سوالاتشان به سمت مدل های مختلف سونی سوق داده شده است و اطلاعاتی که در روز با آنها درگیر هستیم، امروز به تفاوت این دو ابر قدرت سونی  پرداخته ایم:

این دو تلفن همراه سونی در ماه آگوست سال ۲۰۱۲ میلادی معرفی شدند، البته زمان ورود به بازار ایران را باید دسامبر ۲۰۱۲ دانست و بازخورد شکوفایی این دو مدل در بازار را در سهم سال ۲۰۱۳ سونی قرار داد. هر دو مدل از سیم کارت های میکرو پشتیبانی می کنند که در ایران سیم کارت های معمولی شما برای قرار گرفتن در خشاب سونی T و TX نیاز به پانچ شدن دارند.

صفحه نمایش هر دو مدل ۴٫۵۵ اینچ است. اما از لحاظ وزنی سونی TX  با ۱۲۷ گرم وزن دوازده گرم از سونی T سبک تر است. صفحه نمایش هر دو مدل مقاوم در برابر ضربه و شکست طراحی شده است. در خصوص حافظه داخلی، حافظه رام و پشتیبانی کارت حافظه شرایط مشابه ای دارند، حافظه داخلی ۱۶ گیگا بایت، حافظه رام ۱ گیگا بایت و هر دو مدل قابلیت اضافه کردن کارت حافظه را دارا می باشند. دوربین اصلی هر دو مدل ۱۳ مگا پیکسل و دوربین دوم ۱٫۳ مگاپیکسل می باشد. سیستم عامل آندروید ۴٫۰٫۴ به هر دو مدل قدرت داده است و پردازنده دو هسته ای ۱٫۵ گیگاهرتز از آن پشتیبانی می کند.

اما آنچه وجه تمایز این دو مدل محسوب می شود، جنبه های طراحی خارجی این دو مدل است، گرچه دو گروه طراح متفاوت بر روی این دو مدل فعالیت کردند. اما آنچه از شکل ظاهری بر می آید، سونی Xperia T را کمی مردانه تر و با تکنولوژی بیشتر نشان می دهد.

سونی Xperia TX ساختاری مشابه Samsung Galaxy SIII دارد، با بدنه ای کمی باریک تر و بلند تر و قسمت پشت  ظریف و مقعر نسبت به SIII می باشد. گرچه تنوع رنگ در هر دو مدل وجود دارد اما تنها Sony Xperia TX را می توانید در رنگ صورتی تجربه کنید و به طور کلی ما ظرافت Sony Xperia TX را به همتای مردانه ترش ترجیح می دهیم.

منبع: ExpertReview

» ارسال نظرات